Zastaw

łtownie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć praktycznie identyczne...mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Należy pamiętać o f

Dodane: 04-10-2014 07:37
Zastaw , że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań bardzo gwałtownie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć praktycznie identyczne...mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Należy pamiętać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się kłopotliwa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Jak pożyczać?

Krótko mówiąc - przedsiębiorcy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to zbyt trudna do przeskoczenia bariera. Często niestety kończy się to zaciągnięciem pożyczki w wątpliwej instytucji, z bardzo wysokim kosztem. Nie może tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Czy pożyczyć na wakacje?

Sezon urlopowy w pełni. Według badań prawie 1/3 nie pojedzie w tym sezonie na żaden wyjazd, większa część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę pojedzie co siódmy.

Ale sporo rodaków urlopowy wyjazd zamierza sfinansować kredytem. Czy to jest taki świetny pomysł? Bez wątpienia, wyjazd jest potrzebny, po to by nabrać energii i nie zwariować. Badacze podkreślają, że spędzenie wolnego czasu na swojej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu źle wpływa wydajność pracy, bardzo źle wpływa też na nastrój, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.


Kredyt

Ten sam problem dotyczy kredytów, zwłaszcza długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów we franku pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wielu ludzi zaufało, nie zabezpieczając się w żaden sposób przed wzrostem kapitału do spłaty. Najwięcej muszą zapłacić ci, którzy wzięli kredyt, kiedy frank był najtańszy. Jednak, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!


Kredyt

Duża część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu za niskich zarobków. Większość banków nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeśli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Bardzo trudno jest także o pożyczkę zaczynając działalność gospodarczą - najczęściej trzeba czekać minimum rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, może zniechęcić. Jeszcze gorzej jest, gdy jest się udziałowcem w spółce.© 2019 http://starwars.legnica.pl/