usługi weterynaryjne radom

Wizyta z kotem u zwierzęcego lekarza nie zawsze należy do przyjemności, ale warto zdecydować się na profesjonalny gabinet.
Warto poszukać i mieć pewność, że nasz podopieczny trafi w ręce profesjonalisty.

Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

U weterynarza z egzotycznym zwierzęciem

Gad lub egzotyczny ptak jako pupil to już nie ekstrawagancja.
Takie zwierzęta spotyka się relatywnie często w Polsce.
Oczywiście wymagają ściśle określonych warunków bytowania, pokarmu i zabiegów pielęgnacyjnych.

Właściciele takich zwierząt maja jednak problem z wizytami u weterynarzy.

Dlaczego? Ponieważ większość lekarzy weterynarii specjalizuje się w chorobach psów czy kotów, a ich wiedza odnośnie innych gatunków jest dość ograniczona.

Wiadomo, ze zdarzają się wyjątki, ale z egzotycznym zwierzakiem najlepiej pójść do specjalisty, który danemu gatunkowi poświęcił dużo swojego czasu.

Choroby Zwierząt

Choroby zwierząt, podobnie jak choroby ludzi, mogą mieć różną etiologię, od zakaźnych, wirusowych począwszy, a na zwyrodnieniowych czy autoagresyjnych skończywszy.

Większość chorób zwierzęcych jest ściśle przypisana do jakiegoś taksonu, istnieją jednak również takie, które łatwo przenoszą się między grupami zwierząt.

Zdarza się, że niektóre z tych chorób atakują człowieka, zwane są wówczas zoonozami.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_zwierząt

Wiki: Weterynarz a lekarz weterynarii

usługi weterynaryjne radom
W powszechnym języku usnuło się nazywać przedstawicieli tego zawodu "weterynarzami". Jednakże mało kto wie, że ta forma jest uznawana za błędną lub nawet obraźliwą zwłaszcza w środowisku lekarsko-weterynaryjnym. Weterynarz bowiem, a więc tłumacząc z łacińskiego veterinarius oznacza nikogo innego, jak "hodowcę zwierząt". Dopiero łacińskie sformułowanie medicus veterinarius, czyli w wolnym tłumaczeniu "lekarz weterynarii" oddaje właściwe nazewnictwo przedstawicielom tego zawodu.
Jednak i ta ostatnia forma budzi pewne wątpliwości nawet wśród językoznawców, gdyż sugeruje, iż przedmiotem leczenia tak tytułowanego specjalisty nie są zwierzęta lecz sama weterynaria.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii.