Wizyta z kotem u zwierzęcego lekarza nie zawsze należy do przyjemności, ale warto zdecydować się na profesjonalny gabinet.

Warto poszukać i mieć pewność, że nasz podopieczny trafi w ręce profesjonalisty.

Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

U weterynarza z egzotycznym zwierzęciem

usługi weterynaryjne radomGad lub egzotyczny ptak jako pupil to już nie ekstrawagancja.
Takie zwierzęta spotyka się relatywnie często w Polsce.
Oczywiście wymagają ściśle określonych warunków bytowania, pokarmu i zabiegów pielęgnacyjnych.
Właściciele takich zwierząt maja jednak problem z wizytami u weterynarzy.

Dlaczego? Ponieważ większość lekarzy weterynarii specjalizuje się w chorobach psów czy kotów, a ich wiedza odnośnie innych gatunków jest dość ograniczona.

Wiadomo, ze zdarzają się wyjątki, ale z egzotycznym zwierzakiem najlepiej pójść do specjalisty, który danemu gatunkowi poświęcił dużo swojego czasu.

Choroby Zwierząt

usługi weterynaryjne radom
Choroby zwierząt, podobnie jak choroby ludzi, mogą mieć różną etiologię, od zakaźnych, wirusowych począwszy, a na zwyrodnieniowych czy autoagresyjnych skończywszy.
Większość chorób zwierzęcych jest ściśle przypisana do jakiegoś taksonu, istnieją jednak również takie, które łatwo przenoszą się między grupami zwierząt.
Zdarza się, że niektóre z tych chorób atakują człowieka, zwane są wówczas zoonozami.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_zwierząt

Wiki: Weterynarz a lekarz weterynarii

W powszechnym języku usnuło się nazywać przedstawicieli tego zawodu "weterynarzami".

Jednakże mało kto wie, że ta forma jest uznawana za błędną lub nawet obraźliwą zwłaszcza w środowisku lekarsko-weterynaryjnym.

Weterynarz bowiem, a więc tłumacząc z łacińskiego veterinarius oznacza nikogo innego, jak "hodowcę zwierząt".
Dopiero łacińskie sformułowanie medicus veterinarius, czyli w wolnym tłumaczeniu "lekarz weterynarii" oddaje właściwe nazewnictwo przedstawicielom tego zawodu.
Jednak i ta ostatnia forma budzi pewne wątpliwości nawet wśród językoznawców, gdyż sugeruje, iż przedmiotem leczenia tak tytułowanego specjalisty nie są zwierzęta lecz sama weterynaria. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: