Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Środki chemiczne

przydomowa oczyszczalnia ściekówWspółczesny sprzęt AGD jest całkiem energooszczędny.

Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy.

W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są proszki do prania.

Zawierają między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.

Deficyt wody w Polsce

przydomowa oczyszczalnia ścieków Woda - najważniejsza rzecz na świecie.
Bez wody nie istniałoby życie na Ziemi.
Z punktu widzenia biochemicznego jest bardzo interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest ważna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu? W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje.

Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.

Co to jest separator tłuszczu?

Separator (osadnik) ? urządzenie służące do oczyszczania ścieków przed wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej. Separatory tłuszczu: Zastosowanie: Stosuje się je w restauracjach, barach, stołówkach, kuchniach, masarniach oraz w zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego oraz wszędzie tam, gdzie występują ścieki technologiczne z zwiększonym stężeniem tłuszczów roślinnych i zwierzęcych. Działanie: Działanie separatora tłuszczu oparte jest na zjawisku grawitacji ? różnica gęstości sprawia, że ścieki zawierające ciężkie substancje opadają na dno, natomiast lekkie substancje, tj.

oleje i tłuszcze zwierzęce flotują na powierzchnię wody.

Z tego względu separator składa się z dwóch części (osobnych lub zintegrowanych zbiorników): osadnika i separatora właściwego. Dobór: Dobór wielkości urządzenia powinien bazować na jakości i ilości doprowadzanych ścieków, biorąc pod uwagę: - maksymalny przepływ ścieków - temperaturę ścieków - gęstość tłuszczów i olejów podlegających separacji - wpływ używanych środków wspomagających zmywanie Szczegółowy opis doboru separatorów tłuszczu przedstawia norma PN-EN 1825.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_(kanalizacja).