zaproszenia komunijne

Odpowiednio kupione z pewnością zrobią dobre wrażenie na przyszłych gościach na komunii naszego dziecka.

Jednak jak wybrać kartkę? O tym i generalnie o zaproszeniach okolicznościowych przeczytasz w tym artykule.

O kartce świątecznej

zaproszenia komunijne
Kartka świąteczna ? okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Wiele z kartek zawiera też gotową treść życzeń świątecznych.
Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii.
W Polsce zwykle są wysyłane z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością.
Wiele przedsiębiorstw zamawia własne projekty i wysyła je do klientów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_świąteczna

Komunia i jej definicja z Wikipedii

Pierwsza komunia święta ? uroczystość katolicka, w której podczas mszy świętej wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.

Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się na mszy świętej transsubstancjację1.

Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsza_komunia_święta

Kartka na komunię

Komunia to przede wszystkim jedno z najważniejszych dni zwłaszcza dla wierzących osób.
Jest to z pewnością dzień, w którym powinniśmy pokazać drugiej osobie jak bardzo nam zależy, aby przyjęła ten sakrament.
Właściwie w tym dniu to my musimy wykazać się inwencją i poprzez kartkę komunijną wyrazić nasze pełne wsparcie i życzyć dużo szczęścia. Taki upominek ma pewno dla większości osób ma jedynie wartość sentymentalną jednak w tym dniu warto postawić na coś oryginalnego.
Nie musimy ograniczać się tylko i wyłącznie do jakiś znanych szablonów.
Po co skoro mamy aż tyle różnych wzorów do wyboru.

Komunijne kartki muszą mieć obowiązkowo jakiś motyw związany z religią tylko wtedy tak naprawdę, mają one właściwe znaczenie.

Design, czyli strona główna musi być czytelna.

W ten sposób bez żadnego zwątpienia wiemy, że mamy do czynienia z kartką na komunię. Ładnie wyglądająca kartka to idealny prezent w tym dniu. .

Widok do druku:

zaproszenia komunijne

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: