wynajem autokarów katowice

Transport krajowe czasami są ciężkie, zwłaszcza przy zorganizowanej wycieczce, zdarza się, że jest konieczność zamówienia większego autokaru.
Dobrze jest zadzwonić na .

Podróż- wybór przewozu

wynajem autokarów katowicePrzy organizacji większej wycieczki, np szkolnej, trzeba pomyśleć o wielu rzeczach.
Jedną w bardzo ważnych rzeczy jest sam transport, oczywiście można jechać pociągiem czy komunikacją miejską.

Taka metoda podróży może wydawać się korzystna, ale w tym przypadku cała grupa jest ograniczona przez rozkład jazdy oraz przystanki, które nie zawsze są w korzystnym dla nas położeniu.

Z punktu widzenia logistycznego też jest to problem, ponieważ grupa jakoś musi dostać się z dworca do hotelu czy innego miejsca zakwaterowania. Dużo lepiej wypada tutaj przewóz autokarem, który przyjedzie na wskazane miejsce o wskazanej godzinie i zawiezie grupę wycieczkową na wskazane miejsce. Cena jest nieco wyższa niż w przypadku korzystania z komunikacji publicznej, jednak wygoda i komfort podróży jest tego warty. Dodatkowo jeżeli w ramach wycieczki planujemy wyjazdy to autokar zostaje razem z kierowcą, aby mógł zawieźć grupę i wrócić z powrotem.

Czemu warto wybrać autokar

Są sytuacje w których autokar jest wręcz niezastąpiony.
Wyobraźmy sobie podróżującą pociągiem czy PKS-em wycieczkę szkolną- około 30 dzieci w wieku gimnazjalnym jedzie razem z innymi pasażerami.

Do tego dochodzi kwestia organizacji i ewentualnych przesiadek, a to już bardzo komplikuje sprawę.

Po prostu na takie wycieczki wynajmuje się autokar, ewentualnie bus dla mniejszej ilości osób.
Jest to po prostu wygodne i bezpieczniejsze niż podróż komunikacją miejską, która owszem jest potrzebna, ale nie do tego typu transportu osób.

Środki bezpieczeństwa w autokarach

Środki bezpieczeństwa w autokarach to sprawa ważna i nie może zostać zbagatelizowana przez firmę zapewniającą przewóz.
Z podstawowych sprzętów na pokładzie autokaru na pewno powinna znaleźć się gaśnica; w przypadku większych autokarów nawet więcej niż jedna.

Dodatkowo przy szybach powinny być oznaczone miejsca na młotki do rozbijania owych szyb.

Niestety często brakuje samych młoteczków, ponieważ są kradzione lub gubione w trakcje podróży. Kolejną sprawą jest apteczka, którą notabene każdy kierowca powinien mieć w samochodzie.
To samo tyczy się autokarów.
Oprócz tego można by wymieniać jeszcze długo: zapasowe koła, lewarek..

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: