gabinet biorezonansu warszawa

Homeopatia - energia życiowa

Homeopatia zakłada istnienie niematerialnej energii życiowej, która miałaby być siłą dającą zdolność życia i wykonywania pracy.

Alternatywnie używane bywają pojęcia: dynamis (określenie używane przez Hahnemanna), energia człowieka, witalność, żywotność, chińskie Qi, hinduskie prana, energia morfogenetyczna, siła samouzdrawiająca, siła życiowa (lub łac.

vis vitalis).
Współczesna homeopatia utożsamia siłę życiową człowieka z tzw.

polem energetycznym człowieka, które człowiek rzekomo posiada w sobie i dookoła siebie. Homeopatia jest filozofią witalistyczną, która interpretuje choroby jako zaburzenia w hipotetycznej sile życiowej, które objawiają się unikalnymi symptomami.

Według homeopatii siła życiowa ma zdolności do reagowania na wewnętrzne i zewnętrzne bodźce i przystosowywanie się do nich, co homeopaci nazywają prawem podatności.
Z prawa podatności wynika, iż złe samopoczucie może spowodować wniknięcie hipotetycznych jednostek chorobowych ? miazm ? do organizmu i spowodować symptomy choroby.
Jednakże Hahnemann odrzucał postrzeganie choroby jako czegoś pochodzącego z zewnątrz i obstawał przy twierdzeniu, że jest ona częścią ?żyjącej całości?.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia

O medycynie niekonwencjonalnej

Medycyna niekonwencjonalna ? metody leczenia wcale lub słabo akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych.
Zalicza się do niej zarówno metody leczenia, które w opinii większości lekarzy są bezwartościowe1 (np.
bioenergoterapia), jak i takie, których pewne elementy zaadaptowano do medycyny głównego nurtu (np.
akwaterapia i fitoterapia)potrzebny przypis.
Część metod leczenia zaliczanych do medycyny niekonwencjonalnej ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji (np.
akupunktura, medycyna ludowa), a inne powstały stosunkowo niedawno (np. homeopatia i bioenergoterapia). Synonimy: medycyna alternatywna2, holistyczna (całościowa), komplementarna, naturalna; paramedycynaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna

Czy medycyna niekonwencjonalna naprawdę działa?

gabinet biorezonansu warszawaW dzisiejszych czasach bardzo powszechne są różnego rodzaju choroby.
Prawie każdy z nas się na coś leczy, kolejki do gabinetów lekarskich powiększają się bezustannie, a telewizja zasypuje nas reklamami środków leczniczych.

Jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi, a dotychczasowe leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów, warto zainteresować się tematem medycyny niekonwencjonalnej.

Składa się ona z wielu dziedzin i wykorzystuje naturalnie dostępne składniki, takie jak zioła czy produkty pszczele.

Niejednokrotnie mogą być one lepiej tolerowane przez organizm chorego niż syntetyczne produkty lecznicze..

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: