Potrzebujesz t艂umaczenia w dobrej cenie?
J臋zyk angielski - historia
t艂umaczenia online 
Angielszczyzna jest j臋zykiem zachodniogerma艅skim, kt贸ry wzi膮艂 sw贸j pocz膮tek z anglo-fryzyjskich dialekt贸w...przyniesionych do Brytanii przez germa艅skich osadnik贸w i rzymskie wojska z terenu obecnych p贸艂nocnych Niemiec i Holandii.
Na pocz膮tku, j臋zyk staroangielski by艂 mieszan膮 grup膮 dialekt贸w, obrazuj膮c膮 r贸偶norodne 藕r贸d艂a anglosaskiej ludno艣ci 贸wczesnej Anglii.
Jeden z tych dialekt贸w, p贸藕ny zachodniosaski, w ko艅cu zyska艂 przewag臋.
Pierwotny staroangielski nast臋pnie by艂 pod wp艂ywem obcym ze wzgl臋du na dwie fale inwazji.
Pierwsza to inwazja wiking贸w, u偶ytkownik贸w j臋zyk贸w skandynawskich; zdobyli oni i skolonizowali cz臋艣ci Brytanii w 贸smym i dziewi膮tym wieku.
Druga to inwazja Norman贸w w XI wieku.
M贸wili oni j臋zykiem starofrancuskim i rozwin臋li anglo-norma艅sk膮 odmian臋 j臋zyka angielskiego.
Te dwie inwazje spowodowa艂y, 偶e angielszczyzna sta艂a si臋 do pewnego stopnia j臋zykiem mieszanym (chocia偶 nie by艂 to pidgin ? prawdziwie mieszany j臋zyk w 艣cis艂ym lingwistycznym znaczeniu tego s艂owa).
Wsp贸艂偶ycie ze Skandynawami zaowocowa艂o zauwa偶alnym gramatycznym uproszczeniem i leksykalnym wzbogaceniem anglo-fryzyjskiego rdzenia angielszczyzny; p贸藕niejsza norma艅ska okupacja prowadzi艂a ku przeszczepieniu do rdzenia germa艅skiego bardziej wyszukanej warstwy s艂贸w z roma艅skiej ga艂臋zi j臋zyk贸w europejskich.
Ten wp艂yw norma艅ski wprowadzi艂 angielszczyzn臋 do s膮d贸w i urz臋d贸w. W ten spos贸b angielszczyzna rozwin臋艂a si臋 w "po偶yczaj膮cy" j臋zyk o wielkiej elastyczno艣ci i bogatym s艂ownictwie. 殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_angielski#HistoriaO angielskim
Czy warto zna膰 obcy j臋zyk? Zawsze warto! Obecnie bez angielskiego raczej ci臋偶ko sobie poradzi膰 - ma艂o, 偶e pracodawcy cz臋sto oczekuj膮 od pracownika znajomo艣ci tego j臋zyka, to jeszcze przydaje si臋 on w funkcjonowaniu podczas jakiejkolwiek zagranicznej podr贸偶y. Komunikacja to podstawa, nawet je艣li jeste艣my turystami. Po angielsku mo偶na si臋 dogada膰 prawie wsz臋dzie, r贸wnie偶 w tym j臋zyku jest dost臋pna spora cz臋艣膰 publikacji z r贸偶nych bran偶. To nie fanaberia pracodawcy - naprawd臋 angielski si臋 przydaje. Tak wi臋c - do szko艂y j臋zykowej marsz!Warto uczy膰 dzieci angielskiego
Im szybciej zacznie si臋 nauk臋 j臋zyka obcego, tym 艂atwiej b臋dzie go ogarn膮膰. dlatego warto uczy膰 dzieci angielskiego. I nie, nie dlatego 偶eby jako doro艣li ludzie wyjechali do roboty na zmywak.
Tylko dlatego, 偶e ka偶dy wykszta艂cony cz艂owiek powinien by膰 w stanie si臋 w tym j臋zyku porozumie膰 o basta.
Bo konferencje naukowe s膮 po angielsku, po wiele publikacji jest po angielsku, bo warto poszerza膰 swoje horyzonty i budowa膰 relacj臋 z innymi lud藕mi, r贸wnie偶 z obcokrajowcami.
Bo nieznajomo艣膰 angielskiego to bardzo du偶e ograniczenie - nie mo偶na prowadzi膰 interes贸w za granic膮, nie mo偶na dosta膰 ciekawej pracy w dobrej firmie, ba - nie mo偶na nawet na w艂asn膮 r臋k臋 zwiedza膰 wielu kraj贸w.
Bo w innych krajach zawsze znajdzie si臋 kogo艣 kto lepiej, lub gorzej m贸wi po angielsku. Wi臋c uczcie swoje dzieci angielskiego - to jeden z tych bardziej praktycznych przedmiot贸w, serio. Wi臋cej po偶ytku przyniesie ni偶 fizyka.
Polacy kontra j臋zyk angielski
Znajomo艣膰 angielskiego w naszym kraju jest coraz lepsza, ale nadal wypadamy ca艂kiem blado.
Nie ma si臋 czym chwali膰 niestety. Nie o to chodzi, 偶e Polacy nie g臋si i sw贸j j臋zyk maj膮, ale o to, 偶e czasem trafiaj膮 do nas inwestorzy i - o zgrozo! - tury艣ci.
Ta ostatnia grupa ma niema艂y problem je艣li chodzi o atrakcje turystyczne - cz臋sto nikt z obs艂ugi nie m贸wi po angielsku! Wstyd Polacy! Chyba powinno nam zale偶e膰, by nasz kraj by艂 ch臋tniej odwiedzany - przecie偶 mamy czym si臋 w szerokim 艣wiecie pochwali膰. Jednak 艣wiat oczekuje od nas pewnej komunikatywno艣ci, a j臋zyk angielski jest po prostu podstaw膮. Chyba nie b臋dziemy oczekiwa膰 od turyst贸w, 偶eby uczyli si臋 polskiego? No chyba nie jeste艣my a偶 takimi cebulakami? No chyba nie? Powiedzcie, 偶e nie!.