Jak działa wycieraczka?

Czujnik wału korbowego
Najczęściej stosowana konstrukcja to długi cienki pasek gumy, zwany piórem, rozciągnięty na metalowym lub plastikowym uchwycie, który przesuwany jest mechanicznie po zewnętrznej powierzchni szyby okna pojazdu. Ruch wycieraczki po szybie może być wywoływany bądź to przy pomocy ręcznej dźwigni uruchamianej z wnętrza kabiny kierowcy pojazdu, bądź (obecnie najczęściej) przy pomocy niewielkiego elektrycznego silnika z odpowiednią przekładnią, włączanego w razie potrzeby przez kierowcę lub przez czujnik wykrywający deszcz.
Dawniej stosowano też podciśnieniowe pneumatyczne systemy poruszania wycieraczkami.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wycieraczka

Częste usterki w samochodach

Czujnik wału korbowego W samochodach często pojawiają się różnego typu usterki.
Jedne z nich zdarzają się bardzo rzadko, a inne dotyczą niemal każdego z nas.
Takie podstawowe, często spotykane awarie przydarzają się każdemu właścicielowi pojazdu i mogą dotyczyć różnych obszarów działania auta.

Jeśli spotka nas jedna z nich, nie powinniśmy od razu rwać sobie włosów z głowy i wymyślać czarnych scenariuszy, ale podejść do sprawy rzeczowo i odpowiedzialnie.

Jeśli w porę zgłosimy się do warsztatu samochodowego lub dokupimy odpowiednie części, unikniemy poważniejszych napraw i szybko będziemy mogli cieszyć się sprawnym pojazdem.
Bardzo ważne jest, by naprawę przeprowadził fachowiec, który posiada odpowiednie umiejętności i wiedzę.

Różne typy przepływomierzy

Często używane są mechaniczne przepływomierze manometryczne (ciśnieniowe) zwężkowe ? wykorzystują efekt spadku ciśnienia na elemencie pomiarowym (kryza, dysza, zwężka Venturiego) inne przepływomierze generujące różnice ciśnień (przepływomierze z krzywizną, przepływomierze piętrzące, przepływomierze kapilarne, przepływomierze dynamometryczne), np.
rurka Pitota, rurka Prandtla, mierniki wykorzystujące efekt Coandy o zmiennym przekroju (rotametry) ? składają się z pływaka umieszczonego w stożkowej rurze.
Są nazywane rotametrami od nazwy pierwszego producenta "Rota" (Niemcy) tachometryczne turbinowe komorowe oscylacyjne wirowe, np. z wirem precesyjnym Coriolisa Popularnymi miernikami przepływu są też przepływomierze elektromagnetyczne ultradźwiękowe termiczne i kalorymetryczneŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przep%C5%82ywomierz.

Widok do druku:

Czujnik wału korbowego