Po wypadku niestety zdarza się, że musimy kupić sprzętu, aby wrócić do stanu sprzed urazu.

Należy znaleźć i zrobić odpowiednie zakupy.
Kilka słów o powrocie do zdrowia i urazach.

Hasło w wikipedii: staw kolanowy

wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego kraków
Staw kolanowy (łac.

articulatio genus) ? największy staw ciała człowieka.

Jest to staw złożony (zawiasowy zmodyfikowany) - łączą się tu kość udowa i kość piszczelowa (strzałka nie buduje stawu kolanowego). Staw współtworzy trzeszczka w postaci rzepki.

Staw posiada dwie łącznotkankowe łąkotki dopasowujące do siebie powierzchnie stawowe w czasie ruchów.

Funkcjonalnie jest to staw zawiasowy, umożliwiający ruchy zginania i prostowania, ale w zgięciu (z wyjątkiem maksymalnego) możliwe są również ruchy rotacyjne.

Wzmocniony jest więzadłami zewnętrznymi (pobocznymi oraz torebki stawowej) oraz dodatkowo bardzo silnymi więzadłami wewnętrznymi ? więzadłem krzyżowym przednim i tylnym. Staw kolanowy jest narażony na przeciążenia związane z potężną siłą mięśnia czworogłowego uda (ciąg na rzepkę max. 300 kg).
Ponadto jest drugim najbardziej obciążanym stawem człowieka (po stawie skokowym.)Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Staw_kolanowy

Złamanie i pomoc lekarska

Poważny uraz może się zdarzyć każdemu i w każdym wieku.
Wypadek na lekcji w szkole, wypadek komunikacyjny czy podczas prac wokół domu.

Jeżeli taki wypadek miał miejsce i jesteś jego świadkiem natychmiast zadzwoń po pomoc, pamiętaj najpierw zadzwoń po karetkę.

Czas rekonwalescencji po złamaniach i skręceniach w dużej mierze zależy od indywidualnych zdolności do regeneracji danego organizmu. A pełny powrót do zdrowia to wypadkowa wielu czynników oraz stanu i rodzaju złamania. Odpowiednia pomoc i proces leczenia może znacznie skrócić czas leczenia i ułatwić powrót do zdrowia. Więc dobra pomoc lekarska jest chyba najważniejszym procesem w leczeniu złamań i urazów.

W encyklopedii: O rehabilitacji

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww.
obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.
Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności.
Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp. Twórcami współczesnej rehabilitacji są: profesor Howard Rusk, a w Polsce profesor Wiktor Dega.
Rehabilitacja to proces medyczny i społeczny.
Rehabilitacja ruchowa ? usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu.
Specjalista z zakresu rehabilitacji ruchowej ? fizjoterapeuta ? stosuje w procesie usprawniania metody fizjoterapii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna.