usługi brukarskie Śląsk

Ogród koło naszego mieszkania nie może istnieć bez ścieżki do drzwi, a cóż innego bardziej pasuje na drogę, niż kostka brukowa? Również warto zadbać o , by kostka była właściwie wyłożona.

Wokół domu...

usługi brukarskie ŚląskObejście wokół domu można wykończyć na wiele sposobów i jednym z nich jest ładna kompozycja z kostki brukowej lub marmurowej.
Dobrze wkomponowana kostka świetnie współgra z minimalistycznym stylem ogrodu, jest też wygodna przy zagospodarowaniu jako miejsce na grilla. Dobrym pomysłem jest również zrobienie ścieżki z kamieni lub łupków.
Będzie wyglądać bardziej naturalnie, a po latach pokryje się delikatnie mchem, przez co uzyskamy dodatkowy efekt postarzenia.
=

Ogród po budowie

Roboty wykończeniowe przy budowie domu to taki etap przy którym tak na prawdę kształtuje się końcowy wygląd naszego domu.
Dlatego na tym właśnie etapie warto zadbać o każdy szczegół, aby później uniknąć drogich i czasochłonnych poprawek, zarówno we wnętrzu domu jak i w ogrodzie. Ogród po robotach budowlanych jest zazwyczaj w opłakanym stanie.
Głównie goła ziemia, piach, a roślinność zdeptana i rozjeżdżona ciężkim sprzętem budowlanym.
Warto przestrzegać pewnej prostej zasady w takim przypadku: jeżeli chcesz kostkę brukowa w ogrodzie to połóż ją zanim zajmiesz się resztą ogrodu.
W ten sposób unikniesz kolejnych zniszczeń.

O historii betonu

Określany również jako sztuczny kamień, beton został wynaleziony i był używany w budownictwie w Asyrii, potem w starożytnym Rzymie czasów republiki (około 200 r.

p.n.e.).

W starożytności używano mieszaniny piasku i drobnych kamieni z zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach.

Rzymianie używali jako zaprawy naturalnej pucolany pochodzącej z popiołów wulkanicznych, najpierw z Wezuwiusza, później z innych miejsc.

Dodatek popiołu wulkanicznego czynił rzymski beton wodoodpornym.

W okolicach odległych od wulkanów wykorzystywano zużyte drobno zmielone dachówki. Wiele zabytków starożytnego Rzymu w całym basenie Morza Śródziemnego zostało wykonanych z betonu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: