pranie dywanów kraków

Sprzątanie w biurze

Firmy sprzątające najwięcej usług świadczą klientom biznesowym.
Jest to związane nie tylko z tym, że na przykład pranie dywanów i wykładzin w takich miejscach byłoby zbyt dużym wyzwaniem dla pojedynczej sprzątaczki lub sprzątacza.
Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o wyborze przez firmy usług profesjonalnych sprzątaczy jest to, że często, szczególnie w budynkach wielkich korporacji sprzątanie musi odbywać się w późnych godzinach wieczornych. Wiąże się to przede wszystkim ze specyfiką pracy w takim miejscu, a także z tym, że przeprowadzając sprzątanie w nocy nie zaburzamy rytmu pracy pracowników, a efektywność pracy jest z kolei istotna dla pracodawców decydujących się na takie usługi.

Znani sprzątacze

W 2007 r.

Piotr Turbak, 33-letni Polak-sprzątacz pracujący w Swansea w Wielkiej Brytanii uzyskał tytuł "World Champion Cleaner", czyli "Mistrza Świata w Sprzątaniu".

Tytuł ten został mu przyznany na ISS World Cup w Stambule przez ISS Facility Services i menadżerów tej firmy w Wielkiej Brytanii za jego ciężką pracę5. W czerwcu 2007 r. polska i brytyjska prasa ekscytowała się przypadkiem "odkrycia młodego talentu" ? polskiego sprzątacza na Uniwersytecie w Glasgow, który okazał się być wirtuozem fortepianu. Był nim 28-letni Aleksander Kudajczyk z Katowic, który podobnie jak setki tysięcy rodaków, przyjechał do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu szansy życiowej i dobrze płatnej pracy. W Szkocji od sześciu miesięcy zarabiał sprzątając uniwersytecki wydział prawa.
Jego talent odkryto przypadkiem, gdy po pracy ćwiczył grę na instrumencie w kaplicy6. W marcu 2007 r.
modelka Naomi Campbell została skazana przez sąd na karę 5 dni prac publicznych. Wykonywała ją pracując jako sprzątaczka ? myjąc podłogi w jednym z budynków publicznych w Nowym Jorku. Była to kara za zachowanie modelki sprzed roku, gdy rzuciła telefonem komórkowym w sprzątaczkę (kobieta trafiła do szpitala, gdzie założono jej cztery szwy)7. Pracę przy sprzątaniu wykonywali przez pewien czas znani ludzie: Krystyna Skarbek, agentka brytyjskiej tajnej służby SOE, po demobilizacji pracowała jako sprzątaczka, telefonistka i sprzedawczyni u Harrodsa8, muzyk Kurt Cobain w młodości przez kilka lat wykonywał tę pracę po wyrzuceniu go z domu przez matkę9, haker Kevin Mitnick pracował jako sprzątacz w biurach i, jak sam przyznawał, z pozostawionych tam przy komputerach haseł robił niezły użytek10, koszykarz Dennis Rodman jako nastolatek zarabiał sprzątając na lotnisku (przy okazji trudniąc się też drobnymi kradzieżami)11, wokalista Jon Anderson w lipcu 1968 r.

pracował jako sprzątacz w londyńskim klubie "La Chasse", dzięki czemu poznał gitarzystę Chrisa Squire, z którym jeszcze tego samego miesiąca założył legendarną grupę rockową Yes12, podróżniczka Beata Pawlikowska zbierała fundusze na swoją pierwszą podróż dookoła świata zarabiając m.in.

jako sprzątaczka i kelnerka w Londynie13. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz

Pozytywne strony wynajęcia profesjonalnych sprzątaczy

pranie dywanów kraków Firmy sprzątające są coraz bardziej popularne we współczesnym świecie.

Z jednej strony wiąże się to z pewną niechęcią do sprzątania ze strony na przykład właścicieli mieszkań, z drugiej jednak strony może się okazać, że wynajęcie profesjonalistów do uprzątnięcia pewnych pomieszczeń może być bardzo opłacalne.

Firmy sprzątające dysponują bowiem bardzo często o wiele lepszymi urządzeniami pozwalającymi na dokładniejsze czyszczenie różnych powierzchni.
Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku takich czynności, jak pranie dywanów i wykładzin.

Co więcej, tego rodzaju firmy mają dostęp do silniejszych środków chemicznych, które ułatwiają sprzątanie i czynią je łatwiejszym.

.

Widok do druku:

pranie dywanów kraków