O przedszkolu i żłobku

które ukończyły studia pedagogiczne z zakresu opieki nad dziećmi przedszkolnymi i mogą wykazać się odbytymi praktykami i dodatkowymi zajęciami fakultatywnymi zaliczonymi w trakcie trwania studiów. Czasami, jako przedszkolanki mog

O przedszkolu i żłobku Twoje dziecko musi iść do przedszkola lub żłobka? Sprawdź tutaj:

Osoby sprawujące opiekę nad dziećmi w przedszkolu

Opiekę nad dziećmi w przedszkolu mogą stanowić osoby, które ukończyły studia pedagogiczne z zakresu opieki nad dziećmi przedszkolnymi i mogą wykazać się odbytymi praktykami i dodatkowymi zajęciami fakultatywnymi zaliczonymi w trakcie trwania studiów. Czasami, jako przedszkolanki mogą pracować osoby, które ukończyły studia podyplomowe w kierunku opieki nad dziećmi. Pomagać mogą im studenci studiów pedagogicznych, którzy muszą odbyć praktyki w przedszkolach, opiekunki mogą posiadać również asystentów. Dodatkowy personel szpitala mogą stanowić również osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w przedszkolu, a także kucharze, logopedzi i katecheci. Obowiązkiem ich wszystkich jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci.


Nauka języków obcych w przedszkolu

W niektórych przedszkolach prowadzona jest nauka języków obcych. Najczęściej uczonym językiem jest język angielski, ale może to być też język niemiecki czy włoski w zależności od profilu przedszkola i ustaleń z rodzicami. W ramach zajęć językowych dzieci mogą słuchać kaset z obcojęzycznymi rozmówkami, fakt, że ich nie rozumieją nie odgrywa tak wielkiej roli, ponieważ chodzi o to, aby dzieci po prostu oswoiły się z językiem. Puszczane są im także obcojęzyczne piosenki, które dzieci na pewno szybko podchwycą i zaczną śpiewać, a dzięki temu będą nabierały wprawy w wymowie. Uzupełnieniem dla takich zajęć jest prowadzenie plastycznych zajęć językowych. Polegają one na kolorowaniu rysunków, na których znajdują się angielskie słówka, przypisane do konkretnych zdarzeń.


Warto wiedzieć

Reformy oświaty po roku 1989 nie wniosły wielu zmian oświatowych w przedszkolach i ich programach kształcenia przedszkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kierownictwem M. Handke, nowelizując w lipcu 1998 ustawę o systemie oświaty, zapowiedziało dogłębne zreformowanie ustroju szkolnego i przedszkolnego (zob. reforma systemu oświaty z 1999 roku). Z dniem 1 września 2004 wprowadzono obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego przez dzieci w wieku 6 lat w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej, a od 1 września 2011 r. obowiązkiem tym objęto również dzieci pięcioletnie. Obowiązek ten można spełniać poprzez uczęszczanie do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej lub do innej formy wychowania przedszkolnego (zespoły przedszkolne lub punkty przedszkolne). Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Obecnie przygotowanie przedszkolne w wielu krajach stanowi pierwsze, obowiązkowe ogniwo zintegrowanego systemu oświatowego.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedszkole#III_Rzeczpospolita



© 2019 http://starwars.legnica.pl/