Artykuł o mieszkaniach, ogólnie o nieruchomościach oraz o programach dotacyjnych.

Chcesz kupić luksusowy apartament? Sprawdź

O mieszkaniach wyższej klasy

apartamenty w łodzi apartamenty w łodziJest segment nieruchomości, który ciągle rośnie mimo, ze ogólnie sytuacja na rynku jest taka sobie.
Chodzi o mieszkania premium - apartamenty dla bardziej zamożnych.

Takich deweloperów, specjalizujących się w inwestycjach...dla bardziej wymagających klientów, nie jest zbyt wielu.

Nie są to szczególnie imponujące inwestycje, w tym sensie że nie są masowe, ale wymagają dużych nakładów. Nie mówimy tutaj o najbardziej widowiskowych realizacjach, jak Sky Tower, czy też Złota 44 (gdzie zresztą wystąpiły problemy z kondycją finansową spółki). Jest całkiem sporo apartamentów pomiędzy luksusem z najwyższej półki, a przeciętnymi mieszkaniami. Dla kogo jest skierowana taka oferta? Przede wszystkim dla tych, którzy nie sa uzależnieni od dostępności kredytów hipotecznych, chcą mieszkać w mieście, a nie w domku na przedmieściach, i mają stabilną pozycję finansową powyżej średniej.

Największą zaletą takich osiedli jest często po prostu lokalizacja - siłą rzeczy wpływa to na wyższą cenę, jest jednak wielu którzy są gotowi za to zapłacić.

Kilka ciekawostek o Sky Tower

W pierwszej wersji projektu Sky Tower miał składać się z pięciu wieżowców, przy czym najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m.

Obecnie kompleks to: Wieżowiec nr 1 (wieża) ? 212 m; dach na wysokości 205,82 m Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m Podest (galeria handlowa) ? 19 m Liczba apartamentów we wszystkich budynkach wynosi 236. Z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys.

metrów sześciennych ziemi (27 250 ciężarówek). Pod budowę wykonano 150 pali o długości 18 m i średnicy 1,5 metra. W trakcie prac fundamentowych pod Sky Tower ułożono 200 tys.
metrów sześciennych mieszanki betonowej. Płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 metrów. Do budowy kompleksu zużytych zostało łącznie 30 tys.
ton stali zbrojeniowej. Na przeszklenie fasad zużytych zostało 70 tys. metrów kwadratowych szkła. Na budowie pracowało do około 1000 osób. Na budowie pracowało 8 żurawi, w tym jeden o wysokości 220 metrów. Rozwiązania komunikacyjne w Sky Tower to ponad 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów a także dwa chodniki ruchome. Dźwigi zastosowane w SkyTower to rozwiązania firmy Schindler: 12 dźwigów S7050 6 dźwigów w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID 4 dźwigi w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID 7 dźwigów S5400 (w tym dwa pożarowe) Wszystkimi urządzeniami zarządza system Lobby Vision.

Schody ruchome w Sky Tower to instalowane w centrach handlowych Schindler 9300 AE, przeszklone mlecznymi szybami o zdolności transportowej 9000osób/h i prędkości 0,5m/s.

Cały budynek należeć ma do kategorii A+.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sky_Tower

Uwaga kredytobiorcy!

Dla tych, którzy są zmuszeni do wzięcia kredytu hipotecznego, ważna wiadomość.
Od przyszłego roku obowiązkowy wkład własny wzrośnie do 10% wartości nieruchomości.
Teraz jest więc ostatni dzwonek, by załapać się na korzystniejsze (przynajmniej w teorii) warunki.
Jednak z drugiej strony, czy jeśli problemem dla kupującego jest wyłożenie 10-15% wartości nieruchomości, to czy to dobrze rokuje na spłaty rat kredytu? Pamiętajmy tez, że im więcej pieniędzy wyłożymy z własnej kieszeni, tym tańsze będzie to mieszkanie - odsetki od kredytów hipotecznych są naprawdę spore, przez cały okres kredytowania (czyli 30 lat) wyjdzie na to, że mieszkanie kosztowało dwa razy tyle.
Warto więc może się wstrzymać i odłożyć potrzebną na wkład własny kwotę, zamiast ponosić naprawdę duże dodatkowe koszty? Każdy musi sobie odpowiedzieć na to pytanie sam.
.

Widok do druku:

apartamenty w łodzi