O laniu wody

wo "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak wypadałoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni...za świat w którym żyjemy, i który eksploatujemy. Jest parę metod na oszczędzanie wody, które wcale nie oznaczają wielkich wyrzecz

Dodane: 07-10-2014 09:04
O laniu wody Artykuł o tym jak istotna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy:

Woda - warto oszczędzać

Wiem, że wiele osób ma alergię na słowo "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak wypadałoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni...za świat w którym żyjemy, i który eksploatujemy.

Jest parę metod na oszczędzanie wody, które wcale nie oznaczają wielkich wyrzeczeń. Jednym z podstawowych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, jednak wody płynie mniej. Można też częściej brać prysznic, zamiast kąpieli.


Problem deficytu wody

Woda - najistotniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest niezwykle interesującym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, tylko czy pamiętamy o tym na co dzień?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


O oszczędzaniu

Płacisz za dużo za wodę i myślisz, jak by tu oszczędzić? Jest parę prostych trików.

Jednak jeśli zużycie wody wydaje ci się zbyt duże, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Zdarza się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeśli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to trzeba jeszcze sprawdzić parę rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Skontroluj, czy masz oszczędną spłuczkę, czy też może woda ucieka do muszli ciągle? To dość często się niestety zdarza. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go wymienić samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety kupić sobie nową toaletę.

Ważna jest także jakość i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Dobra sprzęt zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.© 2019 http://starwars.legnica.pl/