O kwestiach kosmetycznych, czyli co warto zrobić dla siebie

zo mocnej pigmentacji produktu. Lakier hybrydowy należy utwardzać pod lampą UV lub UV LED, a jego nałożenie na płytkę paznokcia powinna poprzedzić aplikacja lakieru podkładowego - bazy1. Stylizacja wymaga również nałożenia topu

O kwestiach kosmetycznych, czyli co warto zrobić dla siebie

Wiesz co to jest lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy ? odmiana lakieru do paznokci, która charakteryzuje się wysokim poziomem trwałości i intensywnością barw, co uzyskuje się za pomocą bardzo mocnej pigmentacji produktu.

Lakier hybrydowy należy utwardzać pod lampą UV lub UV LED, a jego nałożenie na płytkę paznokcia powinna poprzedzić aplikacja lakieru podkładowego - bazy1. Stylizacja wymaga również nałożenia topu - warstwy, która zabezpieczy trwałość.

Manicure hybrydowy można wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak również w domu. Stworzenie stylizacji wymaga podstawowych umiejętności manualnych, a sama aplikacja produktu jest stosunkowo prosta.

W manicure hybrydowym, prócz prostych stylizacji jednokolorowych, możliwe jest tworzenie skomplikowanych zdobień. Wyróżnia się szereg technik zdobniczych, a wiele z nich stanowi przedmiot mistrzostw zarówno na poziomie krajowym234, jak i europejskim oraz światowym5.

Poprawnie nałożony manicure hybrydowy może utrzymywać się na płytce paznokcia do 3 tygodni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_hybrydowy


Przewidywane efekty wykonywanych u dzieci zabiegów kosmetycznych

Zabiegi kosmetyczne wykonywane są niekiedy na skórze dzieci. Dzieje się tak wówczas, gdy dzieci posiadają bardzo delikatną, alergiczną skórę i bardzo często przechodzą atopowe zapalenie skóry. Wówczas przewidywanym efektem przeprowadzonego zabiegu kosmetycznego u konkretnego dziecka jest odżywienie jego skóry i jej zregenerowanie. Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne przeprowadzane są także u tych dzieci, które spełniają rolę dziecięcych modeli, a wówczas mają one sprawić, że skóra będzie wyglądała na bardziej dojrzałą. Trzeba pamiętać o tym, że każde dziecko, które ma odbyć wizytę w salonie kosmetycznym, musi zostać do niej odpowiednio przygotowane, a wówczas wizyta w takim salonie będzie dla niego prawdziwą przyjemnością.


Historia makijażu

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.

W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC



© 2019 http://starwars.legnica.pl/