prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż...uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

na temat szkoleń bhp

szkolenia bhp warszawaMoim zdaniem najtańszym i najszybszym sposobem na szkolenia bhp jest zrobienie ich w wersji internetowej.
Myślę, że z takiej formy szkoleń mogą skorzystać dyrektorzy firmy. BHP w przypadku pracy za biurkiem lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz czemu: Przy pracy biurowej krzesło ma dużą rolę - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie.

Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień.

Dobre krzesło do kompa powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz ergonomicznie profilowane oparcie.

Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego.
Bez tego można się "połamać".
Życzę bezpiecznego używania kompa. W Polsce mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej stu pracowników muszą mieć własnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek.
W końcu bardzo dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.

Zapobieganie wypadkom

szkolenia bhp warszawa Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie wydarzą.
Wystarczy rozważyć chwile o tym co by było gdyby nie było żadnych ustaw i ustaw w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc podwładnych.
A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek. Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.
A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania. Tutaj przypomina mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden robotnik grzebie w maszynie, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi niechcący naciska włącznik.

Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć , niestety pechowy pracownik traci rękę.

Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje znaczne odszkodowanie za, które kupuje wymarzony samochód.

Mimo wszystko lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?

W internecie

Szkolenia bhp w internecie Oferta szkoleń z bhp w Polskiej sieci jest dosyć duża. Wystarczy wpisać w Google słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm bhp. Są ich setki. Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost znakomity. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji.

Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach. Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika.

A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną.

Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić? Ciekawą alternatywą dla stacjonarnych szkoleń z bhp są szkolenia online.

Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki.
Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę konkurencyjna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się przy komputerze.

Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp Cel szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych w czasie szkolenia bhp zapoznanie pracowników z aktualnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi Okresowe szkolenia bhp jak wynika z rozporządzenia powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż sześć miesięcy od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku. Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp. Obowiązek szkoleń okresowych wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r.
(Dz.
U.
196 poz.
1420) zmieniającym rozporządzenie w zakresie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U.
Nr 180, poz.
1860).

Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując do pracy nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów formalnych.
Jednym z wymogów jest szkolenie pracownika w zakresie bhp.
Obowiązek szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy. W przypadku pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i jedynie ponownie go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie. Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie.
Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy.
Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy. Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat..
Dodane: 23-10-2014 10:41

Tagi: Uncategorized bhp szkolenia bhp warszawa szkolenie bhp

Widok do druku:

szkolenia bhp warszawa