Nie dla tradycjonalistów

go jest dość kosztowny dla przedsiębiorcy, który nie posiada jeszcze dużych dochodów. Z drugiej jednak strony konieczne jest założenie adresu firmowego i rozwijanie działalności w taki sposób, aby uzyskać kolejnych, nowych klientó

Nie dla tradycjonalistów

Wirtualne biuro ? popularna działalność internetowa

W wielu przypadkach, szczególnie na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej wynajem lokalu użytkowego jest dość kosztowny dla przedsiębiorcy, który nie posiada jeszcze dużych dochodów. Z drugiej jednak strony konieczne jest założenie adresu firmowego i rozwijanie działalności w taki sposób, aby uzyskać kolejnych, nowych klientów. Jak to zrobić? Warto w takiej sytuacji zainteresować się prowadzeniem wirtualnego biura. W związku z tym, że obecnie za pośrednictwem Internetu możemy dotrzeć do niemal każdego miejsca na świecie, również możemy w ten sposób prowadzić działalność gospodarczą. Taka internetowa działalność pozwala na znaczącą redukcję kosztów, więc warto zainteresować się taką propozycją.


Definicja wydajności pracy

Wydajność pracy jest najczęściej obliczana jako realny PKB podzielony przez liczbę pracowników lub liczbę przepracowanych godzin pracy. Produktywność pracy rośnie, jeżeli realny PKB zwiększa się szybciej, niż liczba pracowników (przepracowanych godzin).

Zmiany wydajności pracy w dużym stopniu zależą od wahań cyklu koniunkturalnego. Kierunek zmian produktywności pracy jest z reguły zgodny z kierunkiem cyklu tj. produktywność pracy rośnie w okresie koniunktury, a maleje w okresie recesji1. W przypadku osłabienia gospodarczego spadek produkcji jest bowiem szybszy od spadku zatrudnienia. Z kolei wzrost wydajności pracy bywa szczególnie szybki w pierwszym roku wychodzenia z recesji, gdy przedsiębiorstwa z reguły wciąż zachowując ostrożność, jeżeli chodzi o zwiększanie zatrudnienia.

Różnice we wzroście wydajności pracy mogą również wynikać ze stopnia rozwoju rozwoju gospodarczego kraju, a także struktury jego gospodarki i związanych z tym różnic sektorowych (m. in. wzrost produktywności pracy jest z reguły wyższy w przemyśle, niż w usługach; duże przedsiębiorstwa, zwłaszcza produkcyjne, cechują się wyższą wydajnością pracy, niż małe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydajno%C5%9B%C4%87_pracy


Czym jest optymalizacja?

Optymalizacja - metoda wyznaczania najlepszego (optymalnego) rozwiązania (poszukiwanie ekstremum funkcji) z punktu widzenia określonego kryterium (wskaźnika) jakości (np. kosztu, drogi, wydajności).

Stosuje się optymalizacje jedno i wielokryterialne. Optymalizacja wielokryterialna występuje w wielu różnych dziedzinach: w projektowaniu produktu i procesu produkcji, finansów, projektowaniu samolotów, w przemyśle chemicznym, projektowaniu samochodów, wszędzie tam gdzie optymalne decyzje muszą być podjęte w obecności kompromisów pomiędzy dwoma lub więcej sprzecznymi celami. Przykładem wielokryterialnej optymalizacji jest maksymalizacja zysków i minimalizacji kosztów produktu, maksymalizacja wydajności przy ograniczaniu zużycia paliwa pojazdu, czy też obniżenie masy urządzenia przy jednoczesnej maksymalizacji wytrzymałości poszczególnych jego komponentów.

Optymalizacja jest także zdefiniowana w badaniach operacyjnych, gdzie wykorzystywana jest do rozwiązywania praktycznych problemów (np. ekonomicznych).

W programowaniu komputerowym optymalizacja oznacza sposoby i metody poprawy kodu programu komputerowego by czas jego działania oraz wielkość pamięci potrzebnej do jego uruchomienia były jak najmniejsze.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja



© 2019 http://starwars.legnica.pl/