kosmetyki naturalne

Powszechna chemia jest nie zdrowa dla skóry.
Ogranicz jej ilość, inwestując w np.
.

Pozwoli to nam uniknąć wielu nieprzyjemnych podrażnień.

Najpopularniejszy krem - Nivea

kosmetyki naturalne
Nivea (łac.
niveus ? śnieżnobiały) ? linia produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf...AG z Hamburga w Niemczech. Pierwszym produktem tej linii był Nivea Creme (krem Nivea), który został wprowadzony na rynek w 1911 r.
przez firmę ?Beiersdorf & Co?, której właścicielem był wówczas Oskar Troplowitz, farmaceuta, urodzony w 1863 roku w Gliwicach.

Współwynalazcami kremu byli chemik Isaak Lifschütz i dermatolog Paul Gerson Unna.

Troplowitz nadał kremowi nazwę Nivea, z łacińskiego niveus/nivea/niveum (śnieżno-biały).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nivea

Przerażająca ilość specjalnych kremów...

Marketing dla branży kosmetycznej jest coraz bardziej zauważalny i nachalny.
Jest coraz więcej reklam z akcji promocyjnych danych marek kosmetycznych, gdzie gwarantuje się skuteczne działanie ich produktu.
Jednak ile w tym prawdy to tylko konsument może stwierdzić po przetestowaniu takiego produktu, oczywiście musi najpierw go kupić. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy faktycznie potrzeba nam tyle kosmetyków i każdy na inną porę dnia i część twarzy.
20 lat temu wystarczał jeden krem do twarzy, najczęściej nawilżający i to by było na tyle.
Teraz kremów do twarzy wg reklam powinno się mieć 5 czy nawet 10.
Quo vadis rynku kosmetyczny?

Podrażnienia od kosmetyków

Podrażnienia skóry mogą wynikać z różnych przyczyn, dlatego przed pójściem do dermatologa warto przestać stosować makijaż na około tydzień.
Jeżeli to nie przyniesie efektów- dopiero wtedy udać się do lekarza. Podrażnienia mogą powodować kosmetyki i środki higieny (żele, szampony itp.) aby ich uniknąć najlepiej stosować te sprawdzone przez nas i nie eksperymentować ciągle z nowymi produktami.
Przy mocno wrażliwej skórze najlepiej jest pójść w stronę kosmetyków naturalnych i łagodnych (bez mocnych substancji zapachowych)..

Widok do druku:

kosmetyki naturalne