Spraw, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy, zadbaj o odpowiedni zespół:

Kwestia wykonawcy

zespół weselny lubuskieJeżeli lubimy słuchać muzyki klasycznej, to być może zastanawia nas czasem jedna rzecz ? jedna kompozycja drastycznie nieraz różni się wykonaniem.
Wprowadza to w naszych głowach pewien zamęt ? konkretny utwór powinien przecież po brzmi w określony sposób.
Z tego zdziwienia jednak łatwo jest wyjść. Okazuje się bowiem, że kompozycje nie tylko są przetwarzane, ale na ich dźwięk wpływa również wykonanie. Jeden odtwórca zaprezentuje bardziej dynamiczne podejście do tematu i będzie chciał w ten sposób wykrzesać z dzieła pełen dramatyzm, a drugi powoli kontemplując każdą nutę wykazać najdrobniejsze niuanse melodii. Nie zaszkodzi dać szansy różnym artystom. Świeże podejście potrafi całkowicie odmienić postrzeganie danego utworu, a porównywanie wariacji okazuje się być źródłem radości płynącej z analizowania zachodzących zmian w melodiach, które zdawałoby się, mają identyczną strukturę, a więc także brzmienie. Na pewno trzeba otwierać się na nowe doznania.

O ważnych decyzjach organizacyjnych

zespół weselny lubuskie Ślub to wyjątkowo duże wydatki i organizacyjne wyzwanie.
Wynajęcie sali, zaproszenie gości, wybór menu, fotograf.
I o tej ostatniej kwestii będzie ten tekst. Zasadniczo - jeśli bierzemy ślub w sezonie letnim, powinniśmy się liczyć z tym, ze fotograf może mieć już pełny grafik.
Nie zapominajmy, że wesela mają miejsce najczęściej w soboty, więc ktoś inny może nam "sprzątnąć" fotografa sprzed nosa.

Z tego powodu doradzam wczesną rezerwację, żeby zapobiec problemom.

Zwłaszcza, jeśli wymarzyliśmy sobie, że ta konkretna osoba będzie robić nam zdjęcia. Przejrzyjmy nie tylko portfolio na stronie fotografa, ponieważ są tam wyłącznie wyselekcjonowane, najlepsze ujęcia.
Zwróćmy uwagę jeszcze na bloga - tam zazwyczaj są zdjęcia z każdego ślubu, a jeśli nie, to z pewnością będzie ich więcej, niż w portfolio.
A jeśli fotograf nie ma bloga? Cóż, to nie za dobrze o nim świadczy. Kolejna kwestia, to wymagajmy podpisania umowy, żeby nie wyszły potem jakieś dodatkowe koszty.
Najkorzystniej podpisać umowę precyzującą zakres wykonanych przez fotografa prac (ilość zdjęć, fotoksiążka, itd.). Podsumowując - nie zostawiajcie na koniec decyzji o wyborze fotografa, ponieważ może się to skończyć stresującymi sytuacjami.

Ślub - szał przygotowań

Fotografia ślubna to całkiem interesujący temat, zwłaszcza jeśli rozważymy go od strony...

fotografii.

Zdecydowanie jest to fotografia komercyjna, ale czy mimo wszystko również artystyczna? Rozczaruję was, większość ujęć ślubnych reprezentuje dość żenujący poziom, nawet pod aspektem techniki fotografowania, a co dopiero jeżeli chodzi o artyzm.

W wypadku tego rodzaju usługi decydujący głosnależy do klientów, z tego powodu liczy się - dosłownie cena. Ja mam z tym aspektem pewien problem, ponieważ część "profesjonalistów" reprezentuje taki żenujący poziom, że w zasadzie zdjęcia mógłby zrobić KTOKOLWIEK z zaproszonych gości.

Ale usługi takich "artystów" są zwyczajnie tanie. Inna sprawa, że są również fotografie wybitne. Za tym idzie dość wysoka cena, oraz problemy z rezerwacją terminu. Nic dziwnego, jakość kosztuje, a i tak chętnych nie brakuje.
Czy warto zatrudnić takiego fotografa na swoim ślubie? Cóż, to zależy od priorytetów.
Dobre fotografie zawsze będą piękną pamiątką, którą bez wstydu można pokazywać następnym pokoleniom.
Moim zdaniem - warto.
Bo to jedyne (poza wspomnieniami) co zostanie z tego wyjątkowego dnia..

Widok do druku:

zespół weselny lubuskie