Wieczorem, gdy na zewnątrz temperatura jest już niższa, dobrze jest ubrać coś z długim rękawem.

Sweter to doskonała część garderoby, która sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Sprawdź i powiększ zawartość szafy o fajne swetry i kardigany.

Sweter a kardigan

Swetry ICHIOstatnio grzebiąc w odmętach internetu napotkałam sweter nazwany kardiganem.
Zaciekawiona zagłębiłam się w ten temat chcąc go zbadać dokładnie.
Zatem- czym jest kardigan? Kardigan to rodzaj swetra, pozbawiony kołnierza i rozpinany zamkiem bądź guzikami. W damskich kardiganach guziki zwykle są duże o wymyślnych kształtach stanowiące również ozdobę. Prawdę powiedziawszy byłam zaskoczona tym, że tego typu ubiór ma swoją własną nazwę- dla mnie to mimo wszystko zawsze był po prostu sweter, a tu proszę, już nie sweter, a kardigan! Człowiek jednak uczy się przez całe życie i wciąż dowiaduje nowych rzeczy.

Cytat z Wiki o swetrze

Swetry ICHI
Sweter, pulower - rodzaj ciepłej bluzy z dzianiny, najczęściej wełnianej (lub - współcześnie - z dodatkiem włókien sztucznych).

Najcieplejsze, z długimi rękawami, nierozpinane (wkładane przez głowę - ang.

pull - "ciągnąć", over - "przez"; tu: "wciągać przez głowę"), często z golfem, dziane są z grubej wełny. Ten element stroju opracowany został przez gaelickich rybaków z wysp Aran u zachodnich wybrzeży Irlandii i do dzisiejszych czasów wyrób swetrów jest jednym ze źródeł utrzymania tamtejszych mieszkańców. Tego rodzaju swetry modne były także w XX wieku, np.
jako element stroju narciarskiego.

Z tego okresu pochodzą norweskie kolorowe wzory ozdabiające swetry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sweter

Stylowo i ze swetrem

Zwykły sweter, kardigan, a może golf? Co ubrać na siebie aby wyglądać naprawdę dobrze? Osobiście do bardziej eleganckich, biurowych stylizacji polecam kardigan- wygląda on bardziej oficjalnie od zwykłego, zapinanego swetra czy golfu.
Dorzućmy do niego odpowiednią koszulę i spódnicę i mamy dobrze prezentujący się zestaw. Na rodzinny obiad czy spotkanie z przyjaciółmi lepszy będzie golf bądź zwykły sweter.
Do nich pasują wąskie jeansy, botki i fajna torebka.
Tym prostym sposobem zaprojektowaliśmy dobrze wyglądające, proste kreacje dopasowane w zależności od potrzeb na wyjścia elegantsze bądź te bardziej luźne..

Widok do druku:

Swetry ICHI