Ciężko powiedzieć kiedy będziemy potrzebowali , z tego powodu warto mieć ze sobą numer lub adres witryny w razie konieczności. O taksówkach i transporcie.

Z samolotu w taksówkę

taxi WarszawaLatanie samolotem przestało być dla większości ludzi czymś luksusowym, teraz lata każdy.

W bardziej rozwiniętych krajach oczywiście ilość lotów...jest znacznie większa niż w Polsce.

Czasami pojawia się problem w postaci transportu na lotnisko i sporo osób decyduje się na taksówkę. Gorzej, jeżeli przylatujemy do Polski na jednym lotnisku, a wylot dalej mamy z innego.

Tutaj również zbawienna okazuje się taksówka i tzw.
transfery lotniskowe.
Sprawa dotyczy również przewozów z lotnisk zagranicznych i na zagraniczne, oczywiście wszystko jest kwestią ceny i za daleką podróż przyjdzie nam zapłacić więcej.

Definicja taksówkarza

taxi Warszawa
Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką. Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej (cesarz Maksymilian I Habsburg) poczty. Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów: -ukończenie szkolenia (kursu), -kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych), -pozytywnych badań psychotechnicznych, -zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówką? Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz

Taxi z terminalem

Terminal w taksówce to wcale nie taka nowinka, coraz więcej taksówkarzy i firm przewozowych decyduje się na umieszczanie w swoich pojazdach terminali płatniczych.
Więc nie wymigasz się od płatności, gdy zapomnisz gotówki.
Oczywiście to tylko żart, ale pewnie i takie sytuacje miewały miejsce. To wbrew pozorom wcale nie nowobogackie podejście, ludzie coraz częściej nie noszą gotówki i pewnie niebawem nie będzie miejsca bez terminali. Wygoda przede wszystkim, a taka opcja w taksówce jak możliwość płatności kartą jedynie zachęca ludzi do korzystania z tych udogodnień..

Widok do druku:

taxi Warszawa