przewozy autokarowe śląskie

posiadając sporą grupę osób, którą trzeba przewieźć dobrze pomyśleć o .
Firmy tego typu często posiadają wszelkie potrzebne certyfikaty i z pewnością dowiozą naszą grupę we wskazane miejsce.
Jeżeli jesteś zainteresowany lub zainteresowana autokarami, busami i transportem osób zachęcam do przeczytania...poniższego artykułu.

Autokar, czy samolot?

Podróżowanie po kraju to wybór między autokarem a pociągiem.

Mimo, że Polska jest spora obszarowo, nadal nie mamy sensownych lotniczych połączeń międzymiastowych.

Jednak jeśli musimy pojechać za granicę, to często pytanie brzmi - samolotem, czy autokarem? Nadal wiele biur podróży organizuje wycieczki z użyciem autokaru.

Jakie to ma zalety? Można wziąć znacznie więcej bagażu, no i jest taniej.

Takim środkiem transportu dojedziemy bezpośrednio na miejsce noclegowe.
Wiadomo - do Azji autokarem nie pojedziemy (ani do Egiptu), jednak wycieczki po Europie to już inna sprawa.
Wiadomo, ostateczna decyzja zalezy tez po prostu od naszych preferencji - niektórzy po prostu boją się latać samolotem.

Historia autobusu

 przewozy autokarowe śląskie
Poprzednikami autobusów w drogowym transporcie pasażerskim były dyliżanse i omnibusy ciągnięte przez konie.
W niektórych krajach (Wielka Brytania i Francja) już w XIX wieku rozpowszechniły się także omnibusy o napędzie parowym, jednak konieczność wożenia dużych masowo i objętościowo zapasów wody oraz paliwa nie sprzyjały rozwojowi konstrukcji tych pojazdów.
W Anglii w 1865 rozwój parowych omnibusów zablokowała tzw.

ustawa o czerwonej fladze (Red Flag Act), praktycznie zakazująca ich używania.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus

Nowe reklamy PKP - pociąg lepszy niż autokar?

Autokarem, czy pociągiem? Dobre pytanie. Ostatnio PKP Intercity wypuściło kilka reklam promujących podróżowanie pociągami.
Nauczycielka wybrała właśnie taki środek transportu w ramach zorganizowanej wycieczki, co spowodowało wątpliwości rodziców.
Cóż - ewidentnie przedsiębiorstwo próbuje walczyć z rzekomo złą opinią. W drugiej reklamie pada stwierdzenie, że nie wszystkie pociągi należą do PKP Intercity, więc owszem - bywają beznadziejne. W domyśle - te beznadziejne to oczywiście konkurencja. Reklamy są bez wątpienia czytelne, jednak czy zachęcają do skorzystania z podroży pociągiem? Nie sądzę - wykorzystując kiepskie chwyty ciężko będzie zachęcić podróżujących, Póki co - wygrywa Polski Bus.

Smutny autobus

Jakiś czas temu po internecie przewijał się filmik, którego bohaterem był stary autobus.
Była to animacja personifikująca ten środek transportu. Odzew był bardzo duży, jednak reakcje internautów - skrajne. Filmik był kontrowersyjny, grający na emocjach, ale niekoniecznie takie były intencje twórców. Można wiele mówić o samej akcji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci na wycieczkach, jednak takie potraktowanie tematu było mocno jednostronne.

Można było wyciągnąć wniosek, że każdy starszy autokar to po prostu zło i złom.

Jednak wiele nowszych może mieć poważniejsze problemy techniczne (bo są na przykład powypadkowe, a przewoźnik starał się oszczędzić, więc sprowadził tańszy kilkuletni pojazd), które naprawdę mogą stanowic poważne zagrożenie.. Animacja stała się hitem internetu, jednak czy faktycznie zachęciła do wykonywania badań technicznych pojazdu przed wycieczkami szkolnymi? Trudno powiedzieć - grupą docelową w internetowych mediach takich jak demotywatory, czy kwejk nie są rodzice, tylko młodzież i studenci.

Ewidentnie ktoś się rozminął z podstawami targetowania.

.