panele dekoracyjne

Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym.
Zobacz:

Styl klasyczny - jaki?

panele dekoracyjne
W największym skrócie można powiedzieć, że styl klasyczny odwołuje się do minionych epok i panujących wtedy tendencji w architekturze i wnętrzach.
To styl nie tylko jednej epoki: w kulturze europejskiej rozwijał się od starożytności, przewijał się przez wieki niezależnie od chwilowych mód.
Wywodzi się on z XVIII-wiecznego klasycyzmu będącego odpowiedzią na frywolne rokoko. Obecnie za wnętrza klasyczne uznajemy także te nawiązujące do biedermeieru, zaaranżowane w stylu angielskim czy eklektycznym.

W Polsce w architekturze i wnętrzach popularny jest styl wywodzący się ze szlacheckich dworków.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html

Wymagający zawód w dzisiejszych czasach

Dość prostym zadaniem byłoby wymienienie kilkudziesięciu zawodów, ponieważ współczesny świat jest na tyle rozwinięty, że w ostatnich latach powstało mnóstwo sposobów na zarabianie pieniędzy, a te powstałe wiele lat temu nadal się nie przedawniły.

Dobrym przykładem tego drugiego przypadku jest sztukateria, a więc gipsowe ozdoby na ścianach zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Osoba specjalizująca się w tym zakresie powinna posiadać szeroką wiedzę w dziedzinie techniki budowlanej, ale także sztuki rzeźbiarskiej, ponieważ sztukateria powstała na bazie tych dwóch dziedzin.

Żeby tworzyć solidną sztukaterię niezbędne są wyjątkowe zdolności manualne oraz cierpliwośc, więc z pewnością nie jest to praca dla każdego człowieka.

Sufit w klasycznym wnętrzu

We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit.
Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu.

Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS).

To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać.

Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html.

Widok do druku:

panele dekoracyjne