towary z chin

Ostatnio warto pójść w .

Biznes z Chinami to świetna alternatywa dla amerykańskich producentów czy dostawców.

Mimo wszystko każdy kto prowadzi interes w dalszym ciągu mało ufnie podchodzi do sprawy, niestety...

Język urzędowy i powszechny w Chinach

Standardowy...język chiński, nazywany przez zwolenników istnienia wielu języków chińskich standardowym językiem mandaryńskim, to oficjalny język ChRL, opracowany w latach 50.
i nauczany w chińskich szkołach od 1956 roku.

Według danych spisu powszechnego z 2000 roku, w języku tym mówi w Chinach ponad 840 mln osób2.

Liczbę cudzoziemców władających tym językiem lub uczących się go władze chińskie szacują na 30 mln osób. Wywodzi się on z tzw.

języków mandaryńskich, używanych na północy Chin.

Jest językiem urzędowym w trzech państwach: ChRL, Tajwanie i Singapurze.
Dzięki edukacji prowadzonej w tym języku jest on zrozumiały dla większości użytkowników języków chińskich i nazywany w Chinach kontynentalnych putonghua = "mowa powszechna", a na Tajwanie guoyu = "język państwowy".Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_chiński

Mały biznes- cały świat

Świat dla dzisiejszego biznesmena stoi otworem, a sposób prowadzenia biznesu, nawet lokalnego, rozszerza się na skalę międzynarodową.
Często bowiem fabryki korzystają z materiałów lub gotowych komponentów sprowadzanych z innych krajów. Ma to podłoże czysto ekonomiczne- po prostu jest taniej. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że najpopularniejszym miejscem zdobywania wcześniej przygotowanych komponentów i części są Chiny. Jednak dobry utarg w Chinach można osiągnąć jedynie z dobrą firmą zajmującą się dobijaniem targów.

Definicja importu

towary z chin
Import (z łac.

in ?do? + portare ?nieść?) ? przywóz towarów, usług lub kapitału z zagranicy w celu wykorzystania ich na rynku wewnętrznym (krajowym).

Innymi słowy, zakup towarów i usług produkowanych za granicą, prościej: przywóz czegoś spoza granic obszaru celnego. Zazwyczaj obszarem tym jest terytorium państwa, ale na przykład dla krajów należących do Unii Europejskiej import dotyczy zakupu towarów lub usług w krajach spoza Unii Europejskiej. Zakup towarów w obrębie Unii Europejskiej nie jest importem.
Jest to tak zwany zakup wewnątrzwspólnotowy. Definicja importu podawana przez GUS: Dostarczanie towarów z zagranicy niezależnie od sposobu ich wprowadzenia na terytorium ekonomiczne kraju.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Import.

Widok do druku:

towary z chin