szkolenia elektryczne warszawa

Prezentujemy ciekawy artykuł na temat

Co to jest SEP?

szkolenia elektryczne warszawa
Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) ? polska organizacja pozarządowa...integrująca środowisko elektryków polskiego pochodzenia z całego świata.

Dzięki otwartej formule członkostwa zrzesza ona zarówno inżynierów, jak i techników, oraz młodych adeptów (uczniów techników i szkół zawodowych) szeroko rozumianej elektryki.

SEP zajmuje się głównie działalnością popularyzatorską oraz edukacyjną (szkolenia uprawniające do obsługi urządzeń elektrycznych, w tym uprawnienia do 1 kV).

Zajmuje się także oceną zgodności wyrobów elektrycznych niskiego napięcia (od 1933 r.), poprzez Biuro Badawcze ds.

Jakości, agendę SEP posiadającą akredytacje krajowe oraz uznania najbardziej prestiżowych organizacji międzynarodowych i europejskich.

Prowadzi też szeroko zakrojoną współpracę międzynarodową występując pod angielską nazwą Association of Polish Electrical Engineers.

Należy do krajowej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych w Polsce oraz do europejskiej organizacji EUREL Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie_Elektryk%C3%B3w_Polskich

Dobry elektryk ma uprawnienia

Elektrycy to nie sa tacy fachowcy jak wszyscy inni.

Jeśli potrzebujemy kogoś do położenia gładzi, czy też gresu, to nie szukamy kogoś z uprawnieniami i certyfikatami.

Ale z elektrycznością nie ma żartów! Ze względów bezpieczeństwa nie bierze pierwszego lepszego Zenka spod monopolowego, który wszystko potrafi - i kran naprawi, i płytki połozy i gładzie spierdoli.
Cóż - domowa instalacja elektryczna to naprawdę nie jest zadanie dla pseudofachowców! Ale sprawa jest wbrew pozorom dość prosta.
Poproś elektryka o pokazanie certyfikatu SEP. Jeśli zwiesi nos na kwintę, poburczy że po co komu papier, że on z prądem to sobie od dzieciństwa radzi, to przeproś grzecznie za fatygę i szukaj dalej. Te uprawnienia naprawdę o czymś świadczą - nie tylko będzie dobrze zrobione, ale przede wszystkim - bezpiecznie!

O tym, czy szkolenie SEP się opłaca

Czy warto wyrobić sobie tzw.

certyfikat SEP? Cóż - to się może opłacać.

W Polsce elektrycy nie są zbyt hojnie opłacani, jednak za granicą to już inna sprawa. Jeśli myślisz o emigracji zarobkowej i nie chcesz wylądować na przysłowiowym zmywaku.

Jednocześnie gdy masz jakieś pojęcie o prądzie, to warto zainwestować w szkolenie SEP.

Już nawet podstawowy certyfikat daje spore możliwości.

Wykształceni elektrycy są w stanie całkiem nieźle zarobić przy remontach domowych sieci elektrycznych lub przy ich montażu.

Takie podstawowe szkolenie nie trwa zbyt długo i nie jest zbyt kosztowne.

.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: