Każdy sposób na zwiększenie swoich szans w biznesie jest dobry, a czy też ogólnie zainteresowanie się tematem importowania z Chin jest warte uwagi.

Import ogólnie

targi w Chinach
Import (z łac.
in ?do? + portare ?nieść?) ? przywóz...towarów, usług lub kapitału z zagranicy w celu wykorzystania ich na rynku wewnętrznym (krajowym).

Innymi słowy, zakup towarów i usług produkowanych za granicą, prościej: przywóz czegoś spoza granic obszaru celnego.

Zazwyczaj obszarem tym jest terytorium państwa, ale na przykład dla krajów należących do Unii Europejskiej import dotyczy zakupu towarów lub usług w krajach spoza Unii Europejskiej. Zakup towarów w obrębie Unii Europejskiej nie jest importem.
Jest to tak zwany zakup wewnątrzwspólnotowy. Definicja importu podawana przez GUS: Dostarczanie towarów z zagranicy niezależnie od sposobu ich wprowadzenia na terytorium ekonomiczne kraju.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Import

Lokalnie, a jednak międzynarodowo

targi w ChinachŚwiat dla dzisiejszego biznesmena stoi otworem, a sposób prowadzenia biznesu, nawet lokalnego, rozszerza się na skalę międzynarodową.
Często bowiem fabryki korzystają z materiałów lub gotowych komponentów sprowadzanych z innych krajów.
Ma to podłoże czysto ekonomiczne- po prostu jest taniej. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że najpopularniejszym miejscem zdobywania wcześniej przygotowanych komponentów i części są Chiny.
Jednak dobry utarg w Chinach można osiągnąć jedynie z dobrą firmą zajmującą się dobijaniem targów.

Sieć wpływów

Dla obytych w relacjach z chińskimi przedstawicielami lokalnego biznesu, termin 'guanxi' jest dość dobrze znany.
Ogólnie jest to inaczej 'sieć' czy też 'połączenia biznesowe' i od tego jak duże jest nasze guanxi to tak dużymi dysponujemy wpływami. Jednak co to oznacza dla Polskiego biznesmena? Mniej więcej tyle, że dla nich jesteśmy jak muszki, które wpadają w większe sieci. Można nawet zostać oszukanym, jeżeli nie ma się kompletnie żadnych kontaktów z tamtejszymi osobistościami. Dlatego warto wtedy skorzystać z usług firm, które pomagają negocjować dobre warunki i mają swoich przedstawicieli na miejscu.

Mandaryński

Standardowy język chiński, nazywany przez zwolenników istnienia wielu języków chińskich standardowym językiem mandaryńskim, to oficjalny język ChRL, opracowany w latach 50.
i nauczany w chińskich szkołach od 1956 roku.
Według danych spisu powszechnego z 2000 roku, w języku tym mówi w Chinach ponad 840 mln osób2.

Liczbę cudzoziemców władających tym językiem lub uczących się go władze chińskie szacują na 30 mln osób. Wywodzi się on z tzw.

języków mandaryńskich, używanych na północy Chin.

Jest językiem urzędowym w trzech państwach: ChRL, Tajwanie i Singapurze.
Dzięki edukacji prowadzonej w tym języku jest on zrozumiały dla większości użytkowników języków chińskich i nazywany w Chinach kontynentalnych putonghua = "mowa powszechna", a na Tajwanie guoyu = "język państwowy".Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_chiński.
Dodane: 30-10-2015 10:42

Tagi: Uncategorized chiny biznes targi wyjazdy targowe

Widok do druku:

targi w Chinach

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: