Decyzja i wybór DJ'a na jakąś ważną dla nas okazję to nie łatwe zadanie. Warto dokładnie przeszukać oferty w poszukiwaniu . Artykuł o oprawie muzycznej i DJ'ach.

Muzyka na imprezach

wodzirej rybnikOprawa dźwiękowa na każdej większej uroczystości jest ważna ? nie ważne czy to wielkie wesele, studniówka czy huczne imieniny.
Dla niektórych lepszy jest zespół muzyczny od grającego kolejne kawałki z listy DJ'a. Jednak i jedni i drudzy dzielą się na dobrych i tych mniej. Dużo zależy od podejścia do pracy i sprzętu jakim dysponują.

Wybierając osobę, odpowiedzialną za dodanie do naszej uroczystości trochę muzyki, warto sprawdzić w Internecie.

Należy pamiętać, że najtańszy DJ może okazać się być również tym najgorszym.

Klubowy DJ - czym się zajmuje

Klubowy DJ (ang. club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami.

Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi.

Utwory te są z góry przygotowane do miksowania.
Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami.
Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych.
Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ

Nośniki muzyki

wodzirej rybnik
Płyta winylowa Często z pracą didżeja związana jest płyta winylowa. Dźwięk uzyskany dzięki jej wykorzystaniu jest w opinii wielu lepszy niż dźwięk z nośników cyfrowych.
Płyta winylowa jest wygodna, bo można błyskawicznie przestawić igłę w pożądane miejsce na płycie, a nawet dzięki rowkom zauważyć na płycie momenty cichsze i głośniejsze.... Płyta CD Już w latach 90.
płyta kompaktowa stała się stosunkowo łatwa do wykorzystania przez DJ-ów klubowych ? to za sprawą odpowiednich dla DJ-ów odtwarzaczy płyt CD.... Pamięć masowa i pliki cyfrowe Technologia pozwoliła na uniknięcie konieczności transportowania ze sobą obszernego objętościowo zestawu płyt winylowych czy płyt CD.

Już w połowie pierwszej dekady XXI wieku DJ-e zaczęli wykorzystywać komputery oraz pamięć masową (dyski twarde i pamięci flash) w swoich występach przed publicznością.

...Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ#No.C5.9Bniki_muzyki_DJ-a

.

Widok do druku:

wodzirej rybnik

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: