Rozmaite badania rynkowe na potrzeby marketingu to bardzo szeroki zakres usług.

Usługi takie jak: to potrzebne źródła danych dla biznesu.

O badaniach marketingowych

tajemniczy klientMarketing to zgadywanie czego potrzebują ludzie, albo za jakoś czas będą potrzebowali.
Z pozoru proste zadania, a jednak najlepszych...marketingowców jest niewiele, a takie dane są wręcz bezcenna dla właścicieli firm, dostarczycieli usług i produktów. Wszelkie kwestie związane z potrzebą danego człowieka, grupy ludzi czy całego kraju. Dane te są zbierane ostatnio z każdego możliwego źródła, a zwłaszcza z Internetu. Strony śledzą użytkowników i przesyłają dane do firm marketingowych, oczywiście nie za darmo.

Badania wstępne

tajemniczy klientW zasadzie każdy produkt wprowadzany na szeroką skalę jest najpierw badany pod kątem marketingowym przez specjalistów.
Robią oni badania marketingowe na szeroką skale, uwzględniając grupę wiekową, płeć, region i wiele innych czynników, które mogą wpływać na sprzedaż nowego produktu. Wyniki przedstawiane są zarządowi danej firmy i ta decyduje czy opłaca im się wypuszczać dany produkt na rynek.
Badania jednak to nie wszystko, ponieważ wszystko po drodze z fabryki do sklepów może pójść nie tak, ale o tym może kiedy indziej.

Marketing po cichu

Marketing szeptany to ciekawa forma reklamy, a czasem nawet autoreklamy firmy.
To sposób na dotarcie do wielu klientów i zareklamowanie naszej firmy jako tej jedynej właściwej, a wszystko za sprawą małego tricku. Wystarczy podszyć się pod użytkownika forum, czy serwisu informacyjnego i zachwalać firmę. Oczywiście na tyle dyskretnie, aby nie zostać zdemaskowanym, bo cała akcja zadziała odwrotnie na PR firmy, a tego nikt by nie chciał.
Jednak etyczność takiej metody to kwestia dyskusyjna.
.
Dodane: 28-11-2015 11:58

Tagi: Uncategorized biznes marketing badania

Widok do druku:

tajemniczy klient

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: